Arthur Samuel to dwudziestoletni singer-songwriter, który poprzez swoją muzykę oprawia otaczający go świat ramką myślenia osoby wysoko wrażliwej. Każdy mały ruch jest dla niego ogromnym bodźcem emocjonalnym, z czym się nie kryje i odważnie przelewa na papier. Praktycznie nie rozstaje się ze swoją gitarą, której namalował charakterystyczny uśmieszek na pokrowcu. Jego kompozycje oraz teksty wzruszają słuchaczy, skłaniają do refleksji, ale również zachęcają do zabawy. Arthur jako twórca miesza wszystkie możliwe gatunki, nie pozwala na zamknięcie się w muzycznej klatce i nie uznaje niepoprawnych połączeń. Fuzja bluesowego wokalu z hiphopowym beatem nie jest dla niego dziwna, a „czymś, czego koniecznie musi spróbować”. Baczny obserwator rzeczywistości, zamknięty w swoim świecie uroczy chłopiec, który nie potrafi się oderwać od tworzenia jeżeli ma pomysł na nowy numer. Osobowość, która sprawuje nadzór, bądź samodzielnie tworzy wszelkie związane z kreatywnością zadania.

W 2018 roku wydał swój pierwszy singiel w języku angielskim „The Stars”, a 2 lata później swoją pierwszą EPkę zatytułowaną „Repeat”. W roku 2021 koncertował na terenie całej Polski, oraz pisał i produkował piosenki dla innych artystów. W 2022 wydał swój drugi minialbum „BACKSPACE” 

„Backspace” to już 2 minialbum Arthura Samuela, który jest połączeniem wielu gatunków muzycznych od ckliwych piosenek o miłości, przez smutne ballady, hip-hopowe szybkie numery aż do muzyki dance. utwory łączy jeden temat, którym jest walka pomiędzy miłością, a ambicjami. Po naciśnięciu „Backspace” wszystko, co napiszemy zostanie usunięte, ale też cofnie nas do początku. Odrzucenie wszystkiego, co się przeżyło i wrócenie do „zabawek”, uczenie się na nowo, do czego również nawiązuje okładka. Album ten jest zbiorem bacznych obserwacji, których Arthur dokonywał podczas wszystkich swoich relacji romantycznych i na ich podstawie przedstawia słuchaczom stworzony przez siebie schemat wspomnianej wcześniej bitwy oczami osobowości wysoko wrażliwej.

Łukasz Krupa

kontakt@niebieskilabel.pl

+48 450 020 433